Untitled Document

Oulun Lohet ry:n uutena toiminnanjohtajana on aloittanut 25.2.2019 Siiri Sarias, Janne Laamasen siirryttyä seurasta toisiin tehtäviin. Siiri on koulutukseltaan yhteiskuntatieteiden maisteri ja juniorivalmentaja. Aikaisemmin Siiri on työskennellyt mm. Pudasjärven kaupungilla projektipäällikkönä. Uinnin ja vesiurheilun maailmaan Siiri sukeltaa koripallon parista. Hän on koripalloammattilaisuuden jälkeen työskennellyt juniorivalmentajana eri seuroissa ympäri Suomen ja toiminut mm. Koripalloliiton pohjoisen aluehallituksen ja liittovaltuuston jäsenenä. 

- Seuratoiminnan kehittäminen yhdessä liikunnan ja urheilun edistämisen kanssa ovat suuria intohimojani ja olen hyvin motivoitunut uudesta tehtävästäni Oulun Lohissa. Seuralla on hyvä arvopohja, monipuolista toimintaa ja jatkuva halu kehittyä seurana. Lisäksi edeltävän toiminnanjohtajan työstä on hyvä jatkaa. Pyrin omalla panoksellani viemään seuraa kohti toiminnalle linjattuja tavoitteita ja toivon, että pystyn työssäni hyödyntämään kokemustani mm. yhteisöllisyyden kehittämisestä ja viestinnästä sekä tuntemustani niin kilpaurheilusta kuin matalankynnyksen liikunnastakin, Siiri summaa.

- Tutustuminen seuran työntekijöihin, aktiiveihin, jäseniin ja muihin sidosryhmiin on jo hyvässä vauhdissa. En omaa uintitaustaa, mutta seuran työntekijät perehdyttävät minua ansiokkaasti uinnin lajikulttuuriin, Siiri kertoo ja lisää, että ensimmäiselle uintikurssillekin hän on jo ilmoittautunut.

 

Yhteystiedot

Siiri Sarias

Toiminnanjohtaja

Oulun Lohet ry

045-1957383 | Tämä sähköpostiosoite on suojattu spamboteilta. Tarvitset JavaScript-tuen nähdäksesi sen.

 

Ajankohtaista:

Oulun Lohet ry:n uutena toiminnanjohtajana on aloittanut 25.2.2019 Siiri Sarias, Janne Laamasen siirryttyä seurasta toisiin tehtäviin. Siiri on koulutukseltaan yhteiskuntatieteiden maisteri ja juniorivalmentaja. Aikaisemmin Siiri on työskennellyt mm. Pudasjärven kaupungilla projektipäällikkönä. Uinnin ja vesiurheilun maailmaan Siiri sukeltaa koripallon parista. Hän on koripalloammattilaisuuden jälkeen työskennellyt juniorivalmentajana eri seuroissa ympäri Suomen ja toiminut mm. Koripalloliiton pohjoisen aluehallituksen ja liittovaltuuston jäsenenä. 

- Seuratoiminnan kehittäminen yhdessä liikunnan ja urheilun edistämisen kanssa ovat suuria intohimojani ja olen hyvin motivoitunut uudesta tehtävästäni Oulun Lohissa. Seuralla on hyvä arvopohja, monipuolista toimintaa ja jatkuva halu kehittyä seurana. Lisäksi edeltävän toiminnanjohtajan työstä on hyvä jatkaa. Pyrin omalla panoksellani viemään seuraa kohti toiminnalle linjattuja tavoitteita ja toivon, että pystyn työssäni hyödyntämään kokemustani mm. yhteisöllisyyden kehittämisestä ja viestinnästä sekä tuntemustani niin kilpaurheilusta kuin matalankynnyksen liikunnastakin, Siiri summaa.

- Tutustuminen seuran työntekijöihin, aktiiveihin, jäseniin ja muihin sidosryhmiin on jo hyvässä vauhdissa. En omaa uintitaustaa, mutta seuran työntekijät perehdyttävät minua ansiokkaasti uinnin lajikulttuuriin, Siiri kertoo ja lisää, että ensimmäiselle uintikurssillekin hän on jo ilmoittautunut.

 

Yhteystiedot

Siiri Sarias

Toiminnanjohtaja

Oulun Lohet ry

045-1957383 | siiri.sarias@oulunlohet.fi

 

Oulun Lohet hakee kesätyöntekijöitä:

  • 2 kpl rantavalvojia Nallikarin rannalle (17.6.-11.8.2019) – vaatimuksena 18 vuoden ikä, Suomen Uimaopetus- ja Hengenpelastusliiton uimaopettajan tai rantapelastajan koulutus sekä pelastustesti suoritettuna

 

Kesätyöseteliläisiä (vaatimuksena yli 15-vuotias ja alle 18-vuotias):

  • 4 kpl rantavalvontaan (2 kpl 17.6.-28.6. ja 2 kpl 1.7.-12.7.2019) - vaatimuksena reipas ja omatoiminen asenne

Lisätietoa kesätyösetelistä löydät täältä: https://www.ouka.fi/oulu/tyo-ja-elinkeinot/kesatyoseteli

Avoimet hakemukset paikkoihin 22.3.2019 mennessä sähköpostilla (siiri.sarias@oulunlohet.fi). Ilmoitamme paikkoihin valituiksi tulleille maaliskuun loppuun mennessä.